Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Pędziwiatry” i „Stokrotki” z 5 TDH im. Janusza Korczaka wzięły udział,  w dniu 21 kwietnia 2018, w grze terenowej „Brzanka”, której celem było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, upowszechnienie przyrodoznawstwa i rozwój zainteresowań tematyką przyrodniczą. Uczestnicy wykonując kolejne zadania musieli zmierzyć się z segregacją śmieci, rozpoznać tropy zwierząt, gatunki roślin i drzew, rozwiązać quiz o paśmie Brzanka, zbudować szałas, wyznaczyć azymut, a także udzielić pierwszej pomocy w terenie. Patrol „Pędziwiatry” zajął pierwsze a patrol „Stokrotki” drugie miejsce.  Fundatorami nagród były Lasy Państwowe, Szkoła Podstawowa w Bistuszowej, Gmina Ryglice.

W trakcie gry nastąpiło również podsumowanie konkursu ekologicznego pt. „Wielka Przygoda – czysta przyroda” zorganizowanym przez 4 TWDH – naszym zadaniem było posprzątanie zaśmieconego miejsca w naszej okolicy, a także wykonanie plakatu zachęcającego społeczeństwo do dbania o środowisko przyrodnicze. W tym konkursie 5 TDH zajęła drugie miejsce i oprócz licznych nagród otrzymała sadzonkę świerka „Wojtka”, który wkrótce zostanie posadzony obok szkoły.

Z akcji tej harcerze wynieśli sporo wiedzy i wiele wrażeń, które z pewnością będą mile wspominać.

 

 
Liczba odsłon: 302
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.