Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Koncert „Śpiewamy dla Niepodległej”

 

2 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się koncert zatytułowany „Śpiewamy dla Niepodległej”, organizowany dla uczczenia Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego  Konstytucji 3 Maja w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem wydarzenia jest Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Koncert poprzedzi akcja rozdawania flag państwowych i śpiewników patriotycznych pod hasłem  „Niepodległa Biało-Czerwona”. Rozpocznie się ona o godz. 16.00 na placu przed Gminnym Centrum Kultury  w Żabnie. Akcję poprowadzi Starosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z 5. Tarnowską Drużyną Harcerską z Szkoły Podstawowej w Żabnie.

O godz. 17.00 Gminne Centrum Kultury wypełni się muzyką, która przeniesie uczestników koncertu do czasów II Rzeczypospolitej. Stanie się to za sprawą znanej i cenionej  solistki Opery Wrocławskiej Moniki Gruszczyńskiej, której akompaniować będzie pianistka Katarzyna Neugebauer. Ta część koncertu zatytułowana jest „Powróćmy jak za dawnych lat – szlagiery okresu międzywojennego”. Złożą się na nią piosenki rewiowe, będące paradą przebojów muzycznych, wykonywanych przed laty przez wielkich amantów i wielkie gwiazdy kina. Są to modne szlagiery z dowcipnym lub sentymentalnym tekstem i piękną melodią.

Druga część koncertu ma formułę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wokalnym przewodnikiem będzie Międzypokoleniowy Chór, działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia zostaną zaopatrzeni w przygotowane na tą okoliczność śpiewniki, które posłużą do aktywnego włączenia się w tą muzyczną podróż przez historię Polski.

Zachęcając mieszkańców regionu do obecności na koncercie, Starosta Roman Łucarz tłumaczy: - Uniwersalnym i nieodłącznym elementem kultury jest pieśń. Towarzyszyła nam ona w najważniejszych momentach historii oraz umacniała naszą tożsamość narodową. Fenomenem pozostaje fakt, iż to właśnie z okresów najtrudniejszych w dziejach Polski pochodzą najbardziej charakterystyczne pieśni, oddziaływujące silnie na emocje i ducha narodowego Polaków. Celem naszego przedsięwzięcia jest przywołanie tych wartości
i uczczenie ważnych dla nas Polaków rocznic.

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Tarnowski, zaś partnerami – Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz gmina Żabno.

 

Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odebrania od dnia 23 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Ilość miejsc ograniczona.

Liczba odsłon: 427
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.