Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Długimi owacjami na stojąco zakończyła się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie niedzielna premiera spektaklu grupy teatralnej AD HOC. Spektakl „Okno na parlament”  Raya Cooneya w reżyserii Elżbiety Kijowskiej zgromadził komplet widowni, co nie było niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę, że bilety na premierowy występ rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

Spektakl zapewnił widzom 2 godziny dobrej zabawy i dostarczył sporej dawki humoru; niektórzy dosłownie „płakali ze śmiechu”. Na zakończenie sukcesu pogratulowali aktorom Burmistrz Żabna Stanisław Kusior i Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztof Wójcik.

Centrum komedii jest hotelowy apartament z oknem na parlament. Okno gra w przedstawieniu kluczową rolę. Akcja sztuki zaczyna się w momencie znalezienia w oknie… trupa. Nie byłoby może w tym nic aż tak dziwnego, gdyby nie fakt, że odkrycia dokonał minister, który w tym czasie powinien być w zupełnie innym miejscu... Minister na pomoc przywołuje swojego asystenta, by ten zajął się „problemem”. Przyjście asystenta, zamiast pomóc – wszystko komplikuje i uruchamia całą lawinę zdarzeń... Szalone tempo i zaskakujące zwroty akcji gwarantują dobrą zabawę.

W sztuce występują:

Paweł Wegiel

Maciej Domański

Monika Spinda

Marcin Wegiel

Anna Szopińska – Lech

Ewa Korus

Katarzyna Smolik

Małgorzata Mazur

Robert Grajdura

Teresa Seremet.

Suflerem jest Henryka Ruchwa, a o oprawę techniczną dba Magdalena Cudzich.

 

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć spektakl informujemy, że będzie on jeszcze  grany w dniach: 13, 15, 20, 21 i 22 kwietnia. Bilety do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 
Liczba odsłon: 466
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.