Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Koncertem pieśni patriotycznych „Nasza Niepodległa” w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej zainaugurowane zostały w Żabnie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert zachwycił żabnieńską publiczność. Dzięki specjalnie przygotowanemu repertuarowi artyści Filharmonii Krakowskiej i Stowarzyszenia PASSIONART zabrali widzów w muzyczną podróż po najważniejszych wydarzeniach 250 lat walki o wolność i niepodległość. Program koncertu nawiązywał do konfederacji barskiej, czasu walk napoleońskich, powstań narodowych XIX wieku, I i II wojny światowej, walki Żołnierzy Niezłomnych, Grudnia 70' oraz okresu stanu wojennego i Solidarności. Wszystko to sprawiło, że publiczność owacjami na stojąco dziękowała artystom, a niektórzy z widzów nie kryli wzruszenia.

Koncert „Nasza Niepodległa” był pierwszym z szeregu przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych zaplanowanych do realizacji w 2018 r., co w swoim wystąpieniu podkreślił Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. W Żabnie bowiem przez cały rok odbywać się będą konkursy (fotograficzno – literacki, plastyczny, wiedzy, recytatorski), spotkania, prelekcje, wykłady, wystawy i koncerty. Celem tych działań jest zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, z uwzględnieniem kontekstu lokalnego.

 

 

 

Liczba odsłon: 476
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.