Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Burmistrz Żabna, Rada Miejska w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na koncert pieśni patriotycznych „Nasza Niepodległa” w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej i Stowarzyszenia PASSIONART. Koncertem, który odbędzie się 5 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej GCK, zainaugurowane zostaną w Gminie Żabno obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad koncertem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Program koncertu został opracowany z myślą o uczczeniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dzięki specjalnie wybranemu repertuarowi artyści Filharmonii Krakowskiej oraz Stowarzyszenia PASSIONART zabiorą widzów w muzyczną podróż po najważniejszych wydarzeniach 250 lat walki o Wolność i Niepodległość. Program koncertu nawiąże bowiem do Konfederacji Barskiej, czasu walk napoleońskich, powstań narodowych XIX wieku, I i II Wojny Światowej, walki Żołnierzy Niezłomnych, Grudnia 70' oraz okresu Stanu Wojennego i Solidarności.

Koncert zakłada realizację dwóch głównych celów: upowszechnianie wiedzy o historii Polski za pomocą muzyki i zachowanie tradycji śpiewu polskich pieśni patriotycznych. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich grup wiekowych. Wstęp na koncert jest wolny.

Liczba odsłon: 406
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.