Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W sobotę 10 lutego br. na hali sportowej Miejskiego Ośrodka i Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się rozgrywki rejonowe  w ramach XII Mistrzostw LSO Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej.  Rozgrywki, jak co roku, toczą się w trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych oraz lektorów starszych. W turnieju rejonowym wzięli udział zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z dekanatów Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radłów i Żabno.

W rozgrywkach rejonowych dekanat Żabno reprezentowały: w kategorii ministrantów parafia Gręboszów, w kategorii lektorów młodszych parafia Żabno i w kategorii lektorów starszych parafia z Łęgu Tarnowskiego.

W kategorii ministrantów zwyciężyła parafia ze Szczucina, natomiast parafia z Gręboszowa zajęła 4 miejsce.

W kategorii lektorów młodszych wzięły udział drużyny z parafii Żabno, Radgoszczy, Radłowa oraz Olesna. Lektorzy z Żabna w pierwszym meczu dość pewnie zwyciężyli parafię Radgoszcz 2-0 po bramkach Krzyśka Lechowicza i Krzyśka Górki.  W kolejnym meczu żabnianie spotkali się z lektorami z Radłowa. Nasi lektorzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Krzyśka Lechowicza, jednak radłowianie dwukrotnie zdobywali wyrównujące bramki z tym, że drugą bramkę na pół minuty przed końcem meczu, który zakończył się ostatecznie remisem 2-2. W ostatnim meczu żabnianie pomimo ogromnej przewagi zremisowali bezbramkowo z parafią Olesno. Niestety po tym meczu żabnianie nie byli pewni pierwszego miejsca w swojej kategorii i musieli czekać na wynik meczu pomiędzy parafiami z Radgoszczy i Radłowa. W tym meczu dość sensacyjnie mocno dopingowani przez naszych lektorów radgoszczanie pokonali 1-0 faworyzowaną parafię z Radłowa i lektorzy z parafii Żabno mogli cieszyć się z pierwszego miejsca w swojej kategorii i awansu do Mistrzostw Diecezji Tarnowskiej LSO w halowej piłce nożnej, które odbędą się w Dębicy 10 marca br. W walce o koronę króla strzelców po dodatkowych rzutach karnych wygrał z Krzyśkiem Lechowiczem zawodnik parafii z Radłowa. Obaj zawodnicy zdobyli po 3 bramki w turnieju. Opiekunami zwycięskiej drużyny był ks. Dawid Włodarczyk i lektor-senior Krzysztof Lechowicz.

Drużynę naszych lektorów reprezentowali:

*Krzysztof Lechowicz - kapitan

*Radosław Łoś

*Krzysztof Górka

*Jakub Jurek

*Kamil Sołtysiak

*Adrian Lis

*Kacper Jedynak

*Stanisław Jedynak

W kategorii lektorów starszych zwyciężyła parafia z Odporyszowa przed parafią z Łęgu Tarnowskiego, która może zagrać na Mistrzostwach w Dębicy jak wylosuje tzw”dziką kartę”. Losowanie grup Mistrzostw Diecezji Tarnowskiej w Dębicy odbędzie się na żywo w dniu 23 lutego w godzinach wieczornych na profilu LSO Diecezji Tarnowskiej: https://www.facebook.com/lso.tarnow/

Gratulujemy naszym lektorom sukcesu i liczymy na dobry występ w Mistrzostwach w Dębicy!

 

 

   
Liczba odsłon: 775
Autor: Krzysztof Lechowicz
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.