Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę, 27 stycznia br. na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie odbył się pierwszy etap eliminacji na poziomie dekanalnym w ramach XII Mistrzostw LSO Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej. Aby dostać się na Mistrzostwa Diecezji Tarnowskiej w Dębicy (10 marca br.) należy zwyciężyć na etapie dekanalnym oraz w rozgrywkach rejonowych (międzydekanalnych). Rozgrywki, jak co roku, toczą się w trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych oraz lektorów starszych. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał ks. prałat Antoni Mikrut, proboszcz parafii w Żabnie.

W kategorii ministrantów z dekanatu Żabno zgłosiły się drużyny z parafii: Żabno, Gręboszowa oraz Łęgu Tarnowskiego.

W tej kategorii padły następujące wyniki:

*Łęg Tarnowski - Gręboszów 1-1

*Żabno – Gręboszów 0-1

*Żabno – Łęg Tarnowski 2-0

Mając na uwadze powyższe wyniki turniej w kategorii ministrantów wygrała parafia z Gręboszowa, której zawodnicy zdobyli 4 punkty, przed parafią Żabno z 3 punktami oraz parafią z Łęgu Tarnowskiego, która zdobyła 1 punkt.

W kategorii lektorów młodszych zgłosiły się drużyny z parafii Żabno, Gręboszowa, Borusowej oraz Łęgu Tarnowskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jak co roku, o końcowy tryumf rywalizowały drużyny z Żabna i Borusowej. Przy mocnym dopingu kibiców obu drużyn jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Borusowej. Jednak dobrze zmotywowani przez swojego opiekuna ks. Dawida Włodarczyka gospodarze strzelili kolejne dwie bramki i wygrali mecz oraz cały turniej w tej kategorii wygrywając wszystkie mecze.

W kategorii lektorów młodszych padły wyniki:

*Żabno - Gręboszów 3-0

*Łęg Tranowski - Borusowa 1-4

*Żabno - Łęg Tarnowski 5-0

*Borusowa – Gręboszów 2-2

*Łęg Tarnowski – Gręboszów 2-1

*Żabno – Borusowa 2-1

W tej kategorii zwyciężyła parafia z Żabna z 9 punktami, przed parafią Borusowa 4 punkty oraz parafią z Łęgu Tarnowskiego 3 punkty. Królem strzelców w tej kategorii jak i w całym turnieju został Krzysztof Lechowicz z parafii Żabno zdobywca 5 goli.

W kategorii lektorów starszych zgłosiła się tylko jedna drużyna z parafii Łęg Tarnowski i automatycznie zwyciężyła w swojej kategorii. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, który wręczył ks. Dawid Włodarczyk, dekanalny koordynator Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wobec tego w rozgrywkach rejonowych 10 lutego br. w Dąbrowie Tarnowskiej dekanat Żabno będą reprezentowały: w kategorii ministrantów parafia Gręboszów, w kategorii lektorów młodszych parafia Żabno i w kategorii lektorów starszych parafia z Łęgu Tarnowskiego.

 

 

 
Liczba odsłon: 888
Autor: Krzysztof Lechowicz
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.