Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Ponad dwa miesiące spotkań, kilkanaście godzin pogadanek i zajęć praktycznych. Efekt? 20 przeszkolonych maluchów. Strażacy ochotnicy z Niedomic uczyli najmłodszych, jak reagować w czasie pożaru i niebezpiecznych sytuacji.

Wszystko to w ramach autorskiego projektu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach „Jestem mały, wiem więcej”. Od listopada strażacy odwiedzali uczniów klas 2 oraz 3. W czasie spotkań omawiali z nimi podstawowe zasady zachowania się w czasie zagrożenia – zarówno pożarowego, powodziowego oraz wielu innych. Każdy z uczestników kursu przeszedł też szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Maluchy wiedzą już,  jak zachowywać się w czasie burzy oraz co robić, gdy komuś bliskiemu dzieje się krzywda oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. 

Projekt „Jestem mały, wiem więcej” to nie tylko teoria. Warto podkreślić, że dzieci miały okazję odwiedzić remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Tam  między innymi zwiedzały dyspozytornię oraz oglądały specjalistyczny sprzęt. Strażacy przygotowali też dla nich miły upominek. Przyszli druhowie dostali kompletne umundurowanie strażackie.

Efekty naszych wielogodzinnych szkoleń i pracy z najmłodszymi pokazano w czasie podsumowania projektu w Zespole Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach. W programie spotkania znalazły się również występy dzieci, krótki „egzamin” i pokazy ich umiejętności.

    
Liczba odsłon: 352
Autor: pk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.