Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W ramach ministerialnego programu w listopadzie gminy z terenu Małopolski mogły starać się o dofinansowanie sprzętu dla jednostek OSP ze swojego terenu. Zapotrzebowanie każdej było dość duże, a pula pieniędzy w pilotażowym programie ograniczyła się do 10 mln złotych, stąd też listy zapotrzebowania znacznie zredukowano i postawiono na dofinansowanie defibrylatorów. Taki też sprzęt, dzięki staraniom samorządu Żabna, odebrała 5 stycznia jednostka OSP z Niedomic. Dodatkowo zestawy noszy podbierakowych, zakupione w ramach wkładu własnego gminy, trafiły do OSP w Łęgu Tarnowskim i OSP w Żabnie.

Defibrylator dwufazowy AED LIFELINE (kwota zakupu: 5 179,68 zł ) zakupiony został w ramach realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości- Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem  i świadków oraz likwidacja skutków pokrzywdzenia przestępstwem- nabycia: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych o udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB).

Koszt zakupu noszy: 2524,82 zł, został pokryty z budżetu gminy Żabno.

Liczba odsłon: 1183
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.