Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Owacjami na stojąco zakończył się niedzielny wieczór koncertowy w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Sala rozbrzmiewała na przemian śpiewem, oklaskami, śmiechem i doskonałymi głosami artystów. Hanna Samson – sopran i Łukasz Gaj – tenor oraz muzycy z zespołu Strauss Ensamble zachwycili żabnieńską publiczność. A okazją do koncertu była promocja książki Franciszka Pulita „Obrońca wolności – I. J. Paderewski”.

W pierwszej części wieczoru o swojej publikacji i wpływie jaki na rodzącą się polską niepodległość odegrał Ignacy Jan Paderewski opowiadał sam autor. Jego opowieść pięknie ilustrował na fortepianie utworami Paderewskiego Artur Jaroń.

Druga część spotkania poświęcona była już tylko muzyce. Widzowie zachwyceni byli nie tylko pięknymi kreacjami artystów, ale przede wszystkim ich popisowymi wykonaniami słynnych arii i pieśni operetkowych.  Wybrzmiały m.in. „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”,  aria „Czardasz Silvy” z „Księżniczki czardasza”, „Lat 20 miał mój dziad" z operetki "Ptasznik z Tyrolu" oraz „Wielka sława to żart” z „Barona cygańskiego”, a także „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury.

Miłym akcentem na zakończenie wieczoru było spotkanie przy kawie oraz degustacja lokalnych wypieków i potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”.

 

Liczba odsłon: 450
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Wybory Samorządowe 2018
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.