Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa wraz z głównym organizatorem FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji, poszukując rozwiązań do Małopolskiego Planu Działania na rzecz rozwoju innowacji na terenach wiejskich, zapraszają do udziału w lokalnych warsztatach realizowanych dla społeczności powiatu tarnowskiego, pod hasłem  „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”, planowanego w naszej współpracy w dniu 29.11.2017 r. w godz. 12.00-15.00.

 

Warsztat poświęcony jest poszukiwaniu propozycji rozwiązań dla rozwoju obszarów wiejskich, w tym w kontekście gospodarczym i społecznym (zwiększenia innowacyjności i liczby innowacji na terenach wiejskich małopolski). 

 

Dlaczego ten temat – warsztat:

Innowacje dotyczą nie tylko miast / metropolii! 

Tereny wiejskie posiadają zasoby dla rozwoju innowacji - mieszkańcy, dziedzictwo.

CZY na pewno?

Innowacja to zmiana po to by żyło się lepiej – nie tylko w odniesieniu do technologii!

Innowacje tworzą ludzie i wynikają one z ich życia - potrzeby zmian, traktowanych jako „ulepszenia”. Innowacje mają ostatecznie modernizować wszelkie aspekty życia, w tym pracy.

JAK rozumieć innowacyjność w kontekście terenów wiejskich?

Wieś ma odmienne bariery w rozwoju (dla innowacji), potrzebne jest odmienne podejście!

Tereny wiejskie, dla uruchomienia ich potencjału rozwojowego, potrzebują odmiennego podejścia dla rozwoju innowacji, gdyż mają inne bariery dla ich rozwoju niż w miastach.

JAKIE bariery/ problemy wymagają przełamania? 

Małopolska wieś jest zróżnicowana – potrzebuje różnych rozwiązań!

Na terenach wiejskich jest wciąż ogromny i zróżnicowany potencjał rozwojowy (są obszary małopolski gdzie dominuje wciąż rolnictwo, jednak większość z niech rozwija się w innych kierunkach (np. turystyka, przemysł)

Jak rozwijać innowacje na małopolskiej wsi – jak rozwijać małopolską wieś?

 

Do kogo adresowany jest warsztat:

Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialność za rozwój innowacji na terenach wiejskich, spoczywa nie tylko po stronie władz regionalnych ale samorządu lokalnego – dlatego potrzebujemy włączenia się w dyskusję kluczowych aktorów stron – mieszkańców obszarów wiejskich (przedsiębiorcy, samorząd lokalny, lokalne organizacje)

 

Zgłoszenia i informacje:

ratio@mistia.org.pl, tel. 12 633 51 54, http://www.beta.mistia.org.pl/projekty/ratio/ 

Lidia Klimas – koordynator projektu, Maria Piękoś-Konopnicka - specjalista ds. animacji spotkań i komunikacji

 

Warsztat odbywa się w ramach realizacji międzynarodowego projektu pn. Działania regionalne na rzecz wprowadzania innowacji do programów operacyjnych (RATIO), finansowanego z Programu UE INTERREG EUROPA.

Efekty warsztatu przyczynią się do określania kierunków zmian w polityce lokalnej i regionalnej, co jest istotą działań projektowych na tym etapie. Zostaną one  zaprezentowane w Małopolskim Planie Działania na rzecz rozwoju innowacji na terenach wiejskich, tworzonym przy zaangażowaniu interesariuszy. Plan ten:

stanie się przyczynkiem do zmian w Regionalnej Strategii Innowacji (RSI), jako  narzędzia polityki Województwa Małopolskiego, mającego na celu stymulowanie rozwoju innowacji poprzez szereg kompleksowych działań.

W konsekwencji przyczyni się też do zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2010.

stanowić będzie zestaw rekomendacji dla samorządów lokalnych zmierzających do stwarzana warunków dla uruchomienia potencjału innowacyjnego na swoim terenie

Liczba odsłon: 274
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.