Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 


Bajki i baśnie, ucząc oraz bawiąc, towarzyszą każdemu dziecku, a tym samym stanowią nieodłączny element dzieciństwa. Ich bohaterowie kształtują dziecięce wyobrażenia o świecie, natomiast morał w nich zawarty pozwala poznać i zrozumieć niełatwe reguły nim rządzące. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż częste obcowanie dziecka z tego typu literaturą rozwija jego wyobraźnię oraz wzbogaca zasób słownictwa. Doskonałą okazją, aby przypomnieć dorosłym o dobroczynnym wpływie bajek na rozwój dzieci, a najmłodszym o bajkach i ich bohaterach jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzony jest co roku 5 listopada. Data ta została wybrana nieprzypadkowo, gdyż tego dnia właśnie przypadają urodziny Walta Disney’a – twórcy min. postaci Kaczora Donalda czy Myszki Miki.

Do świętowania Dnia Postaci z Bajek po raz już kolejny aktywnie włączyli się także i najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. Dnia 6 listopada wraz ze swoimi wychowawcami: p. mgr Anną Zysek, p. mgr Martą Dąbrowską-Moskal oraz p. mgr Katarzyną Kowalczyk, dzieci przeniosły się na kilka godzin w bajkowy świat łącząc przyjemne z pożytecznym czyli zabawę z nauką. Łęgowskie Szkolne Święto Postaci z Bajek zostało tak pomyślane, aby każde z dzieci miało okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności, a także stroju przygotowanego specjalnie na tę okazję. Różne przeprowadzone tego dnia konkursy i quizy, tańce, śpiewane piosenki czy wspólne słuchanie bajek sprzyjało również świetnej zabawie oraz integracji tej części społeczności szkolnej.

Nietypowe bajkowe spotkanie przygotowane zostało w świetlicy szkolnej, która na czas trwania imprezy zamieniła się w komnatę pełną książąt i księżniczek, rycerzy, elfów oraz wróżek gotowych czynić wokół siebie dobro. Przemyślane stroje, odpowiednio dobrane rekwizyty, a przede wszystkim zaangażowanie dzieci w świętowanie stworzyły, iście bajkową i niepowtarzalną atmosferę. Baśniowego charakteru nadawała spotkaniu także prowadząca je wróżka, w roli której wystąpiła p. mgr Anna Zysek. Jej niesamowite czarowanie głosem, gestem i ruchem sprawiało, iż każde dziecko choć przez chwilę wierzyło, iż jest to ta Dobra Wróżka z ulubionej bajki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim mgr Bogusław Świątek sprzyja takim inicjatywom i w pełni popiera przedsięwzięcia sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi najmłodszych uczniów. Uważa bowiem, iż dzięki bajkom czy też baśniom dzieci rozwijają swoją fantazję, doskonalą pamięć i bogacą słownictwo oraz kształtują odpowiednie postawy moralne, co w przyszłości na pewno zadecyduje o szeroko pojętym sukcesie edukacyjnym dziecka.

Ciekawa formuła spotkania oraz jego tematyka co roku mobilizują dzieci do planowania swojego stroju już na wiele tygodni wcześniej. Tak było i w tym roku. A za rok? Przekonamy się...

  
Liczba odsłon: 269
Autor: szpłt
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.