Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Szkoła Podstawowa w Ilkowicach uczestniczy  po raz kolejny w Odblaskowej Szkole, w tym roku jest to  VIII edycjia programu. Program „Odblaskowa Szkoła” organizowany jest przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dla nas jako szkoły zlokalizowanej przy ruchliwej drodze wojewódzkiej jest szczególnie ważny, ponieważ  dbamy o bezpieczeństwo uczniów przypominając im o noszeniu elementów odblaskowych. Mając na sobie kamizelki odblaskowe i odblaski dzieci są bardziej widoczne, dzięki czemu mogą być wcześniej zauważone przez nadjeżdżające pojazdy.

30 października w Ilkowicach odbył się finał akcji "bezpieczna droga", która angażuje nauczycieli, rodziców i uczniów. W szkole w miesiącu wrześniu i październiku odbywają się konkursy teoretyczne, plastyczne i praktyczne:  wiedzy BRD, odblaskowej klasy  oraz konkurs na plakat „Bezpiecznie nad wodą” w którym nagrody wręczyli P. Kazimierz Piotrowski Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach  i  P. Jerzy Kacer - Prezes Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Finał  Odblaskowej Szkoły rozpoczął  P. Mirosław Piotrowski Z-ca Dyrektora ZSPiP w Ilkowicach, przypomniał on o zmianie czasu i konieczności noszenia odblasków po zmroku. Pan Andrzej Mrówka policjant Gminy Żabno, mówił o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków oraz  pogratulował  zwycięzcom odblaskowej klasy i wręczył nagrody. W tym roku tytuł odblaskowej klasy zdobyła klasa V i IVa. W szkole było więcej kamizelek i odblasków niż uczniów. Taki rezultat jest dowodem na to, że rodzice i szkoła dbają, aby elementy odblaskowe były w każdym domu.

Później odbyła się krótka część artystyczna dotycząca bezpieczeństwa na drodze. Następnie głos zabrał nasz zaproszony gość, Pan Jerzy Kacer, który przygotował prelekcje dotyczącą bezpiecznego zachowania nad wodą, przyniósł do szkoły świecącego manekina oraz przypominał zasady udzielania pierwszej pomocy.  Zgromadzeni podopieczni widzieli jak ważne jest prawidłowe uciskanie podczas resuscytacji, bo wówczas krew dochodzi do mózgu i ratuje życie. Manekin świecił wówczas jak dziecko prawidłowo wykonywało masaż serca. Akcja odblaskowej szkoły zwraca uwagę na bezpieczeństwo, zachęca do noszenia odblasków i uczy poprzez zabawę.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji Bezpieczna Szkoła – Straży Pożarnej w Ilkowicach za przeprowadzenie próbnej ewakuacji, P. Jerzemu  Kacerowi Prezesowi WOPR oraz P. Andrzejowi Mrówce policjantowi gminy Żabno,  Rodzicom i dzieciom uczestniczącym w konkursach. Dziękujemy tym, którzy pamiętają o konieczności zakładania odblasków, pamiętając, że to one niejednokrotnie ratują życie.

 

 

 
Liczba odsłon: 533
Autor: mg
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.