Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2017-11-14
W 2017 roku dzieci z Gminy Żabno miały możliwość uczestnictwa w projekcie „Już pływam 2017” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego w formie dotacji celowej. Całkowity koszt realizacji projektu to 41.971,34 zł, z czego 12.100 zł zostało dofinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego, a kwotę 29.871,34 zł pokryły środki własne Gminy Żabno.

W projekcie wzięło udział 190 uczniów klas I-III szkół podstawowych z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Niedomic, Otfinowa, Bobrownik Wielkich, Sieradzy i Odporyszowa, którzy zostali  podzieleni na 13 grup. Każda grupa uczestniczyła w 20 godzinnej nauce pływania na krytej pływalni w Odporyszowie (10 wyjazdów po 2 godziny).

Celem programu „Już pływam” jest promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci. Nauka pływania odbywa się przy udziale profesjonalnych ratowników, a dzieci oprócz nauki pływania będą uczyć się będą zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i basenów. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. Celem projektu jest także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.

    
Liczba odsłon: 535
Autor: zossip
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.