Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Zimna, pochmurna aura i porywisty wiatr niejednego zniechęca do opuszczenia ciepłego domu. Ale nie harcerzy! Właśnie taka pogoda była dla nich idealna, kiedy wspólnie bawili się na Święcie Latawca i Szarej Lilijki, które odbyło się w sobotę 28 października na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie. Wzięło  w nim udział 120 harcerzy i zuchów z Tarnowa - Mościc i Krzyża, Pleśnej, Żabna i zaprzyjaźnieni uczniowie z Bistuszowej.

Święto rozpoczęło się na boisku szkolnym puszczaniem latawców, wykonanych własnoręcznie przez poszczególne drużyny i gromady. Szybując po niebie nie umykały bystremu oku członków jury, którzy oceniali ich sposób wykonania. Kiedy skończyła się część pokazowa i kolorowe kształty wylądowały na ziemi, uczestnicy Święta wrócili do szkoły. Tam czekały na nich przeróżne warsztaty. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego! Były zajęcia w żabieńskim muzeum przeprowadzone przez pana Domańskiego, historyka z zamiłowania, ćwiczenia pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, warsztaty fotograficzne w Centrum Kultury w Żabnie, budowanie zamków z materacy i wspólne śpiewanie przy kominku.

Po smacznym poczęstunku przyszedł czas na podsumowanie Święta. Podczas końcowego przemówienia wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody za przygotowane latawce. I kto powiedział, że podczas brzydkiej pogody można się nudzić?

W przygotowaniu Święta, zorganizowanego przez Namiestnika Harcerskiego Hufca ZHP Tarnów, pwd. Renatę Kawula, zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej wspólnie z rodzicami. Wsparcia, w postaci upominków i warsztatów fotograficznych, udzieliło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy
w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Szkoła Podstawowa w Żabnie. Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                 pwd. Renata Kawula

   
Liczba odsłon: 239
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.