Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

,, ... Idźmy naprzód z nadzieją ... '' - Hasło tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego przyświecało uczestnikom modlitwy różańcowej w Sieradzy.

Zapoczątkowane w 2000-m Roku Jubileuszowym procesja różańcowa stała się coroczną tradycją, która gromadzi niemal wszystkich mieszkańców Sieradzy, Fiuku, wiele osób pochodzących z tego regionu jak również gości z innych części Odporyszowskiej Parafii i nie tylko. Procesji przewodniczył ks proboszcz Janusz Oćwieja, kustosz Odporyszowskiego Sanktuarium wraz z ks Pawłem. Naszą modlitewną troską obejmowaliśmy sprawy Ojczyzny i Polaków, Kościoła i parafii, naszych rodzin, a szczególnie młodzieży i dzieci. Składam serdeczne podziękowanie czcigodnym księżom, organiście p.Sławomirowi Chmurze wspierającemu nas śpiewem maryjnych pieśni. Dziękuję wszystkim uczestnikom skądkolwiek przybywają, szczególnie tym najmłodszym z radością niosącym duży różaniec, dzieciom i młodzieży z ochotą włączającym się w prowadzenie modlitwy, czytanie rozważań czy chociażby dźwigania nagłośnienia. To dzięki Waszemu zaangażowaniu korowód pielgrzymów staje się z każdym rokiem coraz dłuższy. Niech ta piękna forma modlitwy trwa i przyciąga uczestników przez kolejne lata. 

  /fot. Krzysztof Wójcik/

 

  
Liczba odsłon: 473
Autor: Jan Cygan
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.