Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Sześć uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie wzięły udział w międzynarodowym konkursie pod tytułem „Europa in der Schule” to jest „Europa w szkole” organizowane przez Stowarzyszenie Europa – Union w Niemczech pod patronatem Rady Europy, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Prezydenta Republiki Niemiec przy współpracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie i w Brzesku.

Celem konkursu kierowanego do wszystkich typów szkół w Niemczech i Polsce jest integracja europejska, rozwój kompetencji kluczowych: uczestnictwo w życiu społeczeństwa, umiejętność komunikowania się, sprawne posługiwanie się nowoczesnymi technologiami.

Konkurs organizowany jest dla wszystkich typów szkół. Uczniowie mogli konkurować w różnym „modułach tematycznych ”

Uczestniczki wykonały trzy prace, które wysłano do Niemczech.

Aż pięć z nich zostało zaproszonych na  rozdanie nagród, 18 października do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Brzesku, ze swoim nauczycielem Grzegorzem Komendackim.

Gościem honorowym uroczystości był Manfred Däuwel dziennikarz z zawodu, odznaczony w 2002 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za swoją działalność na rzecz rozwoju przyjacielskich kontaktów między Polakami i Niemcami oraz promocję Polaków w Niemczech. W uroczystości uczestniczyli Manfredem Däuwel wraz z żoną Rosemarie, którzy specjalnie na to wydarzenie przylecieli z Niemiec, jak również Pan Jerzy Soska oraz były wicekurator oświaty Pan Jerzy Pantera.

Reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Fido i Martyna Mędala zdobyły pierwsze miejsce a drugie: Anna Szatkowska, Agnieszka Grzesik i Patrycja Rzeźnik. Za swoje osiągnięcia dostały międzynarodowe dyplomy i pamiątkowe albumy, które pozwolą im poznać bliżej Europę, a w szczególności Niemcy.

Po  poznaniu wyników, laureatkom udało się zobaczyć robiący wrażenie Pałac Goetza i przejść się po pobliskim parku, który zaczarował ich swoim wyglądem.

Warto zaznaczyć, że do Brzeska mogły dostać się gminnym busem, za co serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta. Pragną także podziękować Panu Kierowcy, który pomógł im zapomnieć o stresie i trzymał za nie kciuki.

Liczba odsłon: 456
Autor: gk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.