Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

29 września w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zainaugurowana została działalność Małopolskiej Szkoły Tradycji. W jej ramach powstanie przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie „Matecznik Tradycji” czyli centrum edukacji tradycyjnej kultury ludowej. W Mateczniku zorganizowane zostaną Warsztaty Muzykowania Ludowego, Warsztaty Tańca Ludowego, Warsztaty Tradycyjnych Zawodów i Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W związku z tym już dzisiaj ogłaszamy zapisy do szkółki muzykowania. Poszukujemy zarówno uczniów chętnych do nauki gry na tradycyjnych instrumentach, jak i nauczycieli - „mistrzów”.

MATECZNIK TRADYCJI składał się będzie z kilku działań dotyczących różnych aspektów niematerialnego dziedzictwa  kulturowego:  muzyki,  tańca,  tradycyjnego  rzemiosła  i  rękodzieła  artystycznego.  Poszukujemy muzykantów, którzy grali bądź nadal grają na tradycyjnych instrumentach oraz tancerzy, rękodzielników i rzemieślników, czyli – osób, które mogłyby   pretendować  do  miana  Mistrzów  Tradycji  w  swoich  dziedzinach. Jednocześnie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby nauczyć się tradycyjnych zawodów, gry na instrumentach  i tańca ludowego czy rzemiosła artystycznego. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79.

W   ramach Warsztatów  Muzykowania  Ludowego prowadzone  będą  indywidualne  zajęcia  nauki  gry  na instrumentach tradycyjnie wchodzących w skład muzyki ludowej (skrzypce, trąbka, klarnet, basy, heligonka)  oraz,  jeśli  poziom  warsztatowy  uczestników  będzie  wystarczający,  zajęcia  polegające  na  wspólnym muzykowaniu. Warunkiem   uczestnictwa w warsztatach  muzycznych  jest  posiadanie  własnego  instrumentu. 

Projekt edukacyjny Małopolska Szkoła Tradycji został sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (FUNDUSZE EUROPEJSKIE Program Regionalny).

Liczba odsłon: 393
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.