Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Druhny i Druhowie z V Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka, działającej przy Szkole Podstawowej w Żabnie, wzięli udział w Inauguracji Roku Harcerskiego 2017/2018 odbywającej się w Zakopanym. To właśnie tu, jeszcze przed I wojną światową, pierwsze drużyny zakładali, Andrzej i Olga Małkowscy, prekursorzy polskiego harcerstwa.

W trakcie trzydniowych zmagań harcerze uczestniczyli w grze terenowej „Szlakami Kurierów Tatrzańskich”, bryczkami przemierzali ulice Zakopanego, wzięli udział w Jarmarku Regionów, warsztatach w Muzeum Karola Szymanowskiego, pokazie akrobacji, pokazie pierwszej pomocy prowadzonych przez zakopiańskich strażaków, a także w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Kominku Harcerskim.

Finalnym punktem, wieńczącym całą imprezę, były uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich. Uroczystości te rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Rodziny na Krupówkach, a następnie wszyscy przemaszerowali na Plac Niepodległości. Tam wręczono medale rodzinom Kurierów Tatrzańskich a Wiceburmistrz Miasta Zakopane podziękował wszystkim harcerzom za krzewienie patriotyzmu i kultywowanie wartości ważnych dla każdego Polaka.

pwd. Renata Kawula

  
Liczba odsłon: 331
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.