Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2017-09-27
22 września uczniowie z klas II i III w Niedomicach odwiedzili Koło Gospodyń Wiejskich "U Tatara" w Siedliszowicach. Wycieczka była podsumowaniem realizowanego podczas całego tygodnia na zajęciach tematu "O chlebie".

W Siedliszowicach zrodziły się i kultywowane są po dzień dzisiejszy tradycyjne potrawy "strząska" i "koziołki", zarejestrowane jako produkty regionalne. Podczas spotkania z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich, które zrzesza nie tylko żeńską część społeczności Siedliszowic, dzieci zapoznały się z etapami powstawania chleba oraz brały czynny udział w jego wypieku. Obejrzały również dawny piec i narzędzia wykorzystywane w przeszłości do wypieku chleba i mielenia ziaren. Mali kucharze mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych podczas samodzielnego przygotowania ciasta na wspomniane "koziołki", co sprawiło im wiele satysfakcji.

Po trudach pracy uczniowie z przyjemnością degustowali przepyszny chleb z masłem, twarożkiem i smalcem, popijając go wyśmienitym kompotem. Kilkugodzinny pobyt minął  bardzo szybko. Na zakończenie uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę zdobytą podczas spotkania poprzez udział w mini-konkursie z drobnymi upominkami. Uwieńczeniem zajęć było uroczyste pasowanie na kucharza oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na pożegnanie dzieci otrzymały chlebek i koziołki, którymi z radością dzieliły się z bliskimi po powrocie do domów. 

Wycieczka zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci, o czym świadczyły roześmiane buzie i pełne entuzjazmu rozmowy podczas drogi powrotnej. 

/źródło: http://www.szkolaniedomice.pl/

   
Liczba odsłon: 598
Autor: szkolaniedomice.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.