Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

We czwartek odbyła się uroczystość jubileuszowa dziesięciolecia funkcjonowania Towarzystwa Przyjaciół Żabna. Nie zabrakło podziękowań i okolicznościowych życzeń.

To już dekada odkąd Żabnianie postanowili utworzyć stowarzyszenie mające na celu propagowanie tego co żabnieńskie zarówno w wymiarze materialnym, historycznym i kulturowym. Przez dziesięciolecie dali się poznać jako inicjatorzy obchodów „urodzin” miasta, wydawcy „Kuryera historycznego”, czy też kwestorzy na odnowę zabytkowych pomników na cmentarzu. Obecnie Towarzystwo rozrosło się do liczby 37 członków.

Na specjalnie zorganizowanej uroczystości rocznicowej nie zabrakło podsumowania działalności TPŻ, które przedstawił jego prezes Zygmunt Zając. W obchodach udział wzięli również samorządowcy z gminy Żabno- burmistrz Stanisław Kusior, zastępca burmistrza Zbigniew Lustofin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wójcik. Obecnością swoją zaszczycił również zebranych starosta powiatu tarnowskiego Roman Łucarz. Nie zabrakło zaprzyjaźnionych Towarzystwu osób, z którymi na co dzień współpracuje tworząc i realizując różne projekty. Zakończeniem części oficjalnej był wykład Pawła Domańskiego dotyczący ulic w Żabnie.

  
Liczba odsłon: 696
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
Wybory Samorządowe 2018
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.