Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Drużyna harcerska naszej szkoły swoje wakacje rozpoczęła od obozu w bazie harcerskiej „Róża wiatrów” w Szklanej Hucie położonej niespełna kilometr od piaszczystego wybrzeża Bałtyku.

Letnia przygoda przeniosła ich na siedemnaście dni w zupełnie inny świat.  Druhowie i druhny musieli wykazać się kreatywnością wykonując różne obozowe prace i biorąc udział w grach oraz zajęciach w terenie, które zmieniły uczestników w bohaterów filmu „Piraci z Karaibów”. Arr! Własnoręcznie budowali pirackie statki, szukali (i to nie raz!) pirackich skarbów, odkrywali tajemnice Bałtyckiego wybrzeża (np. dawną bazę wojskową), spotkali się z Jack’iem Sparrow’em, Moby’m Dick’iem, Barbossą i stoczyli na plaży bitwę morską!

W ramach obozu brali udział w wycieczkach tematycznych. Zwiedzili m.in. Stare Miasto w Gdańsku, zobaczyli najsłynniejsze polskie okręty wojenne cumujące w Gdyni, weszli na pokład Daru Pomorza. Mieli niesamowite szczęście, bo w tym samym czasie przy nabrzeżu cumował następca słynnego okrętu szkoleniowego, „Dar Młodzieży”. Mogli go obejrzeć słuchając opowieści druha Tomka, który miał w przeszłości okazję płynąć na jego pokładzie! Oprócz tego harcerze przeżyli podróż w czasie, gdy znaleźli się w Dino-parku w Łebie.

Wracając do naszej pięknej stanicy, nie byliśmy na niej sami. W pobliżu nas obozowały hufce krakowskie, rumińskie i warszawskie. Spotykaliśmy się podczas zwiadów, podchodów i na niedzielnych, polowych Mszach Świętych.

Wspaniałe dni obozu niestety szybko zbliżały się ku końcowi. Ani się obejrzeliśmy, a plecaki trzeba było spakować na powrót. Ale pozostała jeszcze jedna, niektórzy myślą, że najważniejsza kwestia. Otóż przez cały obóz między zastępami toczyła się zacięta rywalizacja o punkty, które przyznawane były za wykonywane zadania i porządek w namiotach. Niestety można było je również utracić, jeśli ktoś za przewinienie otrzymał raport karny lub nie przejął się czystością na swoim łóżku.

Po apelu kończącym pozostało już tylko zebrać plecaki. Tęskne spojrzenia spoglądały na znikające w oddali namioty, a szum morza cichł w oddali. Jakaś cząstka pozostała z naszymi harcerzami we wspomnieniach… oraz w morskim piasku nasypanym do butów. A las i namioty, i morze, i łąka wołają za nimi: „Do następnego roku!”

Liczba odsłon: 328
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.