Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W gminie Żabno już od lat wprowadzane są rozwiązania z zakresu e-administracji, które  przynoszą wiele efektów. Portale: System Informacji Przestrzennej czy e-Urząd cieszą się zainteresowaniem i są wykorzystywane przez internautów. Jednak e-administracja ciągle ma szerokie pole do rozwoju, zwłaszcza w zakresie rozwiązań on-line. Z uwagi na to, gmina Żabno wychodząc naprzeciw tendencjom i oczekiwaniom oraz aby poprawiać i rozwijać niektóre obszary, realizuje projekt p.n. „Podwyższenie standardów e-administracji w 9 gminach z terenu Małopolski” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jego celem jest podniesienie jakości i efektywności świadczenia usług elektronicznych, w tym istotnych dla zarządzania nieruchomościami, prowadzenia działalności gospodarczej, w obszarze podatków i opłat lokalnych a także wzrostu kompetencji zawodowych wykorzystywanych w procesie obsługi przedsiębiorcy wśród pracowników samorządowych.

Jednym z efektów obecnie jest uruchomiony nowy portal dotyczący informacji o nieruchomościach: https://pion.zabno.pl/ w którym znajdziemy ogłoszenia o nieruchomościach do sprzedaży, dzierżawy lub najmu. Znajdujące się w nich informacje prezentują informacje o powierzchni, wartości nieruchomości, dokładne położenie na mapie, obrys oraz informacje dotyczące możliwości zakupu.

W portal wbudowano także jeszcze jedną ważną funkcję, która z pewnością będzie atrakcyjna a docelowo służyć ma konsultacjom społecznym. Dzięki niej stworzony został dodatkowy kanał komunikacyjny z obywatelami.

W najbliższych miesiącach zostanie uruchomiony zmodernizowany portal e-Urząd obecnie umożliwiający weryfikację przez interesantów stanu zobowiązań w zakresie podatków i opłat lokalnych wobec Gminy, który zostanie rozbudowany o obsługę płatności elektronicznych przez internet i mechanizmy elektronicznej wymiany dokumentacji pomiędzy gminą a podatnikiem/przedsiębiorcą (A2B) w zakresie:

- podatku od nieruchomości

- opłat z tytułu dzierżaw i najmów z mienia gminnego

- informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy

Dla umożliwienia szybszego załatwiania spraw zostanie również niebawem uruchomiona w Urzędzie Miejskim możliwość potwierdzania profilu zaufanego. Za jego pomocą będzie można bezpiecznie wysyłać i sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych. 
Liczba odsłon: 784
Autor: pf
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.