Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Pod takim hasłem odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Żabnie.

Ciekawy temat oraz różnorodność zajęć sprawiły, że dzieci swój wolny czas chętnie i wesoło spędziły w naszej placówce. Wśród różnych propozycji znalazły się zabawy związane z piratami np. szukanie skarbu, tworzenie pirackich rekwizytów jak: czapka, luneta, przepaska na oko, hak pirata. Uczestnicy zajęć nabyli sprawności ruchowej wykonując piracką gimnastykę, bawiąc się w rekina i łowienie ryb.

O piratach dowiedzieli się wiele ciekawostek oglądając prezentację multimedialną pt. „Świat piratów” oraz słuchając pirackich opowieści . Nauczyli się też śpiewać piosenkę  „Morskie opowieści”. Atrakcją dla dzieci był udział w  warsztatach  z programowania robotów Finch z Lokalnego Klubu Kodowania.

Na zakończenie zajęć  zorganizowana została dyskoteka oraz konkursy z nagrodami.

Wakacje dobiegły końca, ale biblioteka ma wciąż wiele ciekawych propozycji dla młodszych i starszych czytelników. Regularnie spotyka się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży, cyklicznie odbywać się będą lekcje czytania dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Ponadto odbywają się warsztaty programowania – Lokalny Klub Kodowania oraz wiele innych ciekawych zajęć. Wszystkich serdecznie zapraszamy, szczegółowe informacje w bibliotece!

 

  
Liczba odsłon: 281
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.