Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie po raz czwarty włączyły się w organizację ogólnopolskiej akcji „ Narodowego Czytania”. Narodowe czytanie w Żabnie objął honorowym patronatem burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

W sobotę przy fontannie na żabnieńskim Rynku zgromadzili się mieszkańcy naszego miasteczka i gminy, aby wspólnie czytać „Wesele” wybitnego polskiego dramaturga, poety i malarza Stanisława Wyspiańskiego. W akcji brali udział przedstawiciele Rady Miejskiej z zastępcą burmistrza Zbigniewem Lustofinem, reprezentanci szkół, stowarzyszeń oraz instytucji działających na terenie gminy.

Narodowe Czytanie „Wesela” uświetnił Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” wspaniałą interpretacją tekstu dramatu, tańcem, przyśpiewkami oraz pięknymi krakowskimi strojami ludowymi. Zespołowi towarzyszyła kapela Bruk-Bet z Niecieczy. Dodatkową atrakcją był poczęstunek wiejskim chlebem oraz ciastem drożdżowym przygotowany przez członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”. Każdy kto przyniósł ze sobą własny egzemplarz „Wesela” otrzymał pamiątkowy stempel. Narodowemu Czytaniu towarzyszyła akcja bookcrossingowa, czyli uwalniania książek. Akcja sprawiła, że wiele książek znalazło nowych czytelników. Dzięki specjalnej makiecie Panny Młodej i Pana Młodego z „Wesela” można było pozować do pamiątkowego zdjęcia.

 
Liczba odsłon: 718
Autor: mgbp
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.