Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dni Żabna 2017 przeszły już do historii, jednak emocje które po sobie zostawiły z pewnością są jeszcze wśród nas.

Dni Żabna w tym roku odbyły się w dwa weekendy. Końcem lipca mieliśmy okazję świętować na koncertach 40% Bluesa i Gabriela Fleszara przy Galerii Żabnieńskiej, a wczoraj w centrum miasta wysłuchać i obejrzeć wspaniały występ Ani Wyszkoni. Koncert znanej z zespołu Łzy oraz kariery solowej i występów na wielu festiwalach muzycznych gwiazdy przyciągnął tysiące osób do Żabna i był „wisienką na torcie” wśród wszystkich atrakcji przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Od początku dnia scena tętniła zżyciem, czy to za sprawą wychowanków Siemachy, czy pokazów cheerleaderek. Rozbrzmiewała muzyka The Seeds, Kolah i Agi Dyk. Były atrakcje dla najmłodszych, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, miasteczko bezpiecznego ruchu drogowego, stoiska z rękodziełem czy przepysznymi kulinariami przygotowanymi przez stowarzyszenia z Siedzliszowic i Łęgu Tarnowskiego.

Finałem tegorocznych Dni Żabna był występ Ani Wyszkoni, która świętuje dwudziestolecie swojej kariery scenicznej. Występ był nie tylko ucztą dla fanów muzyki i wokalu artystki, ale także został świetnie przygotowany wizualnie, dając wiele doznań estetycznych. Tuż przed występem finałowym odbyło się jeszcze wręczenie odznaczenia przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek burmistrza Żabna dla dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Marty Warias, a oklaski publiczności z pewnością były również podziękowaniem dla całej ekipy przygotowującej święto Żabna.

Liczba odsłon: 1033
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.