Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W dniu 4 czerwca 2017 r. 50 uczniów z ZSPGPiP w Otfinowie wyjechało na „Zieloną Szkołę” zorganizowaną przez p. Jadwigę Dziubla. Uczniowie wraz z opiekunami mieszkali w ośrodku „Solar” w Mikoszewie nad Morzem Bałtyckim.

W ciągu 6-dniowego pobytu nad morzem uczestnicy „Zielonej Szkoły” brali udział w różnorodnych zajęciach, warsztatach oraz plenerowych wycieczkach pieszych i autokarowych. Pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu wszyscy uczestniczyli w zabawie integracyjnej powitania i zaślubin z morzem. Tego dnia odbyli również wycieczkę pieszą po Rezerwacie Ptactwa Wodnego „Mewia Łacha”, podczas której poznawali tamtejszą faunę i florę, a także wypatrywali fok. Podczas wycieczki do Gdańska zwiedziliśmy Stare Miasto, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptuna oraz Katedrę w Oliwie, gdzie wysłuchali 20- minutowego koncertu organowego, a także zwiedzili przepiękne i bajecznie kolorowe ogrody w Parku Oliwskim. Zwiedzili również Westerplatte, dokąd przybyli po odbytym rejsie na statku pirackim. Część uczestników wycieczki (chętni i odważni) odbyło w Gdańsku przejażdżkę na 50-metrowym kole widokowym.  W Gdyni zwiedzili Oceanarium, port jachtowy i żeglugowy oraz Dar Pomorza. W Sopocie spacerowali po reprezentacyjnej ulicy miasta – Bohaterów Monte Cassino oraz po sopockim molo, skąd wypłynęli na 40- minutowy rejs statkiem po morzu.   W ciągu całego pobytu na „Zielonej Szkole” wszyscy uczestnicy brali udział w zabawach i rozgrywkach sportowych organizowanych na terenie ośrodka, w warsztatach profilaktycznych i artystycznych – decoupage, w ćwiczeniach i grach terenowych. Szczególnie uczniowie zadowoleni byli z zajęć integracyjnych z firmą Black Wolf, w czasie których pod okiem instruktorów mieli możliwość chodzenia po linie, strzelania z łuku, chodzenia po ruchomej drabinie, wspinania się i pokonywania toru przeszkód. Uczniowie chętnie angażowali się także w organizowane konkursy (z nagrodami), np. na prezentację domków, w czasie których wykazywali się pomysłowością i radosną twórczością własną typu: piosenki, wierszyki, scenki. Poza tym codziennie odbywaliś spacery nad morze, również w godzinach wieczornych - aby podziwiać zachód słońca. W czasie pobytu na plaży chętni mogli zażywać kąpieli słonecznych lub w morzu, zbierać muszelki i bursztyny, grać w piłkę plażową, a także uczestniczyć w konkursie budowania zamków z piasku. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili Zespół Muzeum Zamkowego w Malborku. 11 czerwca około godziny 5-ej nad ranem wrócili do Otfinowa - szczęśliwi i zadowoleni z pobytu na „Zielonej Szkole”.

W imieniu naszej placówki oraz uczestników „Zielonej Szkoły” wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim sponsorom za ofiarowaną pomoc i życzliwość.

SPONSORZY „Zielonej Szkoły” w MIKOSZEWIE 2017:

Pan Starosta  Roman Łucarz

Pracownicy Profilaktyki Przeciwalkoholowej w Żabnie

Pan Lesław Wójcik - Kłyż

Pani Stanisława Łabno i pracownicy OPS Żabno

 

Dziękuję opiekunom –Pani Ewie Piotrowskiej, Pani Małgorzacie Pluta, Pani Małgorzacie Kalita, Panu Przemysławowi Kotapce i ks. Danielowi Czerwień za pomoc podczas organizowania warsztatów, konkursów, gier terenowych, podczas wycieczek plenerowych, spacerów nad morze i nocnego czuwania nad bezpieczeństwem  uczniów w O.W „SOLAR” w Mikoszewie.

                                                                                                 Organizator:  Jadwiga Dziubla 

 
Liczba odsłon: 594
Autor: so
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.