Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2017-07-03
Ważnym elementem harcerskiego wychowania jest pamięć o polskich bohaterach narodowych. Patronem Hufca ZHP Tarnów jest gen. Józef Bem. Tradycją hufca jest organizowanie gier miejskich, w której biorą udział zuchy, harcerze i instruktorzy. Poznają oni życiorys Bema oraz miejsca w Tarnowie z nim związane. Tegoroczny Bieg odbył się w czerwcu, ponieważ 30 czerwca obchodzimy rocznicę sprowadzenia z Aleppo prochów
gen. J. Bema.

W dniu 24 czerwca 2017 r. harcerze z 5 TDH im. Janusza Korczaka wzięli udział w XVIII Biegu Bemowskim. Celem gry było zdobycie informacji na temat tego, kto chciał dokonać zamachu na gen. Bemie. Na poszczególnych etapach gry nasi harcerze musieli wykonać zadania takie jak wyznaczanie azymutu, rozszyfrowywanie wiadomości, udzielanie pierwszej pomocy, zwyciężenie w grze strategicznej. A wszystko po to, by zdobyć potrzebne informacje. Harcerze zajęli I miejsce i otrzymali nagrody. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie wartościowo spędzając wolny czas. Taka forma przekazania historii młodym ludziom jest doskonała do realizacji misji ZHP jaką jest wychowanie młodego człowieka, wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie wyzwań.

Drużynowa 5 TDH pwd. Renata Kawula

Liczba odsłon: 354
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.