Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach włączył się w akcję charytatywną na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Dzieci-podopieczni tego Hospicjum cierpią na: nowotwory złośliwe mózgu, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończynowy, zespoły wad wrodzonych twarzoczaszki – wada mózgu, wady serca, zespół krętości tętnie, rdzeniowy zanik mięśni, zespół Klippel, zespół De Grouchyego, zespół Edwardsa.

Nasi uczniowie przez kilka tygodni maja i czerwca zbierali dary rzeczowe dla podopiecznych Hospicjum oraz pieniądze na rzecz Hospicjum. Spotkali się z pozytywnym odzewem w szkole wśród uczniów oraz ich Rodziców. Wyszli także poza mury szkoły do firm prowadzących działalność na terenie Niedomic. Spotkali się ze zrozumieniem, aprobatą i ogromną życzliwością. Dziś kończymy naszą Szkolną Akcję Charytatywną.
 Udało się zebrać 3190 zł gotówki za którą zakupiliśmy między innymi 15 zestawów pościeli wraz z pięknymi akrylowymi kocami, 600 podkładów higienicznych, 300 pieluszek, kilkanaście litrów soku żurawinowego i wiele innych produktów, których potrzebują dzieci Podkarpackiego Hospicjum. Zebraliśmy też dary w postaci  33 kg słodyczy,34 sztuk ręczników kąpielowych, kilkaset rolek papieru toaletowego. Wśród darów znalazły się także ubranka dziecięce, desery,  soczki, zabawki, książeczek dla dzieci. Nasza młodzież wraz z opiekunami  Panią Jadwigą Dziublą-nauczycielką geografii w naszym Gimnazjum oraz  pedagogiem szkolnym Panem Przemysławem Kotarką zawiozła dary do rzeszowskiego Hospicjum  na początku czerwca. Kolejny wyjazd uczniów do tego hospicjum miał miejsce wczoraj , 29 czerwca pod opieką Pani Marty Herduś-wychowawczyni klasy III niedomickiego gimnazjum, którzy z wielkim oddaniem i determinacją przeprowadzili  całą Akcję Charytatywną na rzecz Podkarpackiego Hospicjum. Słowa podziękowania i uznania należą się Panu Burmistrzowi Żabna, który  dwukrotnie umożliwił transport darów i wyjazd młodzieży z opiekunami do Rzeszowa  gminnym busem.
Jako społeczność szkolna chcemy wyrazić dziś swoją wdzięczność za dobroć, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy chorym dzieciom wszystkim darczyńcom , a w szczególności firmom: 

Certech
ul. Fabryczna 36,
33-132 Niedomice

Zakład Mechaniczny Remtech
33-132 Niedomice
ul. Kolejowa 1

SPOJKAR
Kardaś i Wspólnicy Spółka Jawna
ul. Fabryczna 29
33-132 Niedomice

Rovita Spółka Akcyjna
33-132 Niedomice
ul. Niedomicka 2

F.H.P. AKMA 2 Konrad Podstawski
33-132 Niedomice, ul. Długa 43

Gminne Przedsiębiorstwo Kanalizacyjne w Niedomicach sp. z o.o.
Kolejowa 10, 33-132 Niedomice

Wieczorek - Sklep spożywczy GROSZEK
Niedomicka 48, Niedomice

LES-DRÓB
33-132 Niedomice
ul. Niedomicka 43

Samson Sp z o.o.
33-132 Niedomice; Fabryczna 9

Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. Z o.o. Oddział Przetwórstwa,
Niedomice, 
NIEDOMICKA 45 

Pressto. ZUH. Cichy W
Fabryczna 3, 33-132 Niedomice

Laminex
33-132 Niedomice
Niedomicka 2

TSS Tarnów - Tarnowska Spółdzielnia Spożywców Społem
Żabno, ul. Tarnowska 121

Centrum. Apteka 
Niedomice, Niedomicka 48

Apteka Prywatna Biomedic Dorota Fiksak
Osiedle 16, Niedomice


 

 

 
Liczba odsłon: 394
Autor: mh
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.