Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Na jagody” na podstawie  baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody.

W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy bibliotece. Główną rolę – Janka zagrała Paulina Czarna, Króla Jagodowego – Hubert Makowski. Pannami borówczanymi były: Kamila Chłoń, Oliwia Saładyga i Hanna Ciećko. Jagodowi Królewicze to: Wojciech Dziura, Tymoteusz Górczak i Nikola Fil. Panią Ochmistrzynię zagrała Milena Mikowska, a wiewiórki to Natalia Stryczek i Olga Mikowska. Narratorem była Zuzanna Dziura.

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Odporyszowie oraz dzieci z Przedszkola „Pałacyk Malucha” w Tarnowie. Na zakończenie pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz zwiedzały bibliotekę.

 

  
Liczba odsłon: 490
Autor: mgbp
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.