Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się II etap - gminny XIV Międzypowiatowego Konkursu Poprawnej Pisowni dla klas I-III „Mały Mistrz Ortografii”.

 


Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, a osobą odpowiedzialną i koordynującą jest Pani mgr Marzena Lechowicz-Liro. Za regulaminowy przebieg i organizację potyczek ortograficznych odpowiedzialni byli: Małgorzata Kotniewicz, Magdalena Cudzich i Jolanta Żmuda. Do drugiego etapu zmagań z trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi zakwalifikowało się łącznie 18 uczniów z siedmiu szkół Gminy Żabno.

Punktualnie o godz. 9.00 pod czujnym okiem Komisji Konkursowej w składzie: Małgorzata Kotniewicz, Teresa Jakus, s. Kamila Łukaszewska, Jolanta Żmuda, Magdalena Cudzich, Maria Kozik-Jasnosz, Magdalena Muzyka, Anna Zysek, uczniowie przystąpili do pisania tekstu o pani Grażynie i jej wspomnieniach związanych z dzieciństwem spędzonym u jej babuni w Koziej Wólce. Zawodnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą o zasadach pisowni ortograficznej i zawiłościach naszego języka ojczystego. Po zakończeniu dyktanda uczestnicy udali się na mały poczęstunek i chwilę relaksu, a członkowie komisji przystąpili do poprawy prac konkursowych.

Tytuł ,,Gminnego Małego Mistrza Ortografii'' w drugim etapie konkursu otrzymali:

1 miejsce - Julia Bugajska-ZSP, GP i P z Otfinowa, n-l opiekun-Maria Kozik-Jasnosz

2 miejsce - ex aequo"- Dominika Englart i Jakub Englart- ZSP i P Ilkowice- n-l opiekun Bernadetta Karaś

3 miejsce - Kacper Chłoń-SP Żabno- n-l opiekun Jolanta Żmuda

Z rąk pani dyrektor Renaty Kwaśniak zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali dyplomy pamiątkowe za udział. Serdeczne podziękowania zostały skierowane do nauczycieli uczniów klas 1-3 za przygotowanie podopiecznych do tego typu współzawodnictwa. Do III etapu - międzypowiatowego finału konkursu, który odbędzie się 24 maja 2017 r. (środa) o godz.10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej zostali zakwalifikowani uczniowie z etapu gminnego oraz 10 uczniów z najlepszymi wynikami (z poszczególnych gmin). Naszą Gminę Żabno będą reprezentować następujący uczniowie:

Julia Bugajska- ZSP,GP i P-Otfinów

Dominika Englart- ZSP i P- Ilkowice

Jakub Englart- ZSP i P- Ilkowice

Kacper Chłoń-SP Żabno

Szymon Biś- SP Żabno

Wszystkim dzieciom, ich nauczycielom i rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! Do następnego połamania pióra!

Liczba odsłon: 375
Autor: szpż
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.