Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Proboszcza, następuje dalsze urządzenie naszego Ogrodu Różańcowego. Mamy nadzieję, że miłą niespodzianką dla najmłodszych parafian jest zorganizowanie tu placu zabaw.

Zachęcamy rodziny do skorzystania z atrakcji, gdzie dzieci aktywnie mogą spędzić czas, a rodzice odpocząć, ale również pospacerować po ścieżkach Ogrodu.

Ciekawostką ogrodu będzie grusza Bł. Karoliny. Posadzona została ze szczepu pochodzącego od 200 letniej gruszy, która rośnie w Wał Rudzie a pod którą Bł. Karolina gromadziła swoich rówieśników i okoliczne dzieci, aby uczyć ich prawd wiary i przygotowywać do Sakramentów Świętych.

Trwają również przygotowania do postawienia szopki bożonarodzeniowej, której ekspozycja zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia w okazałych rozmiarach, stanowić będzie atrakcję Ogrodu. Obecnie przygotowano teren pod montaż konstrukcji szopki.

Budowę szopki i urządzenie wystroju przyjął na siebie pan Henryk Korus. Rzeźbiarz ten od dawna ofiaruje swoje prace parafii, a w Ogrodzie Różańcowym znajdują się jeszcze inne Jego dzieła.

Mamy nadzieje, że wszystkie już wykonane jak i przyszłe inwestycje zachęcą parafian do częstszego odwiedzania Ogrodu.

 

 
Liczba odsłon: 413
Autor: zabno.diecezja.tarnow.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.