Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem oraz wernisaż wystawy ikon Agnieszki Klich towarzyszyły tegorocznym obchodom Dnia Bibliotekarza i Dnia Działacza Kultury w Żabnie. Uroczystości zorganizowały wspólnie instytucje kultury Gminy Żabno – Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

Okolicznościowe gratulacje i życzenia dla pracowników obu instytucji, a także dla wszystkich twórców i animatorów kultury z terenu gminy Żabno, złożyli na ręce Dyrektor Marty Warias, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior wraz z zastępcą Zbigniewem Lustofinem.

Uroczystym obchodom towarzyszyło spotkanie z Izabelą Trojanowską, z którą o karierze, życiu zawodowym, a nawet rodzinnym i planach na przyszłość rozmawiał pisarz Dariusz Rekosz. Rozmowę urozmaicał pokaz prywatnych zdjęć artystki i fragmentów jej twórczości estradowej i filmowej. Nie zabrakło oczywiście piosenki „Wszystko czego dziś chcę”, którą artystka wykonała wspólnie z publicznością. Spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem odbyło się w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dopełnieniem atrakcji wieczoru było otwarcie wystawy ikon autorstwa Agnieszki Klich. Autorka prac to mieszkanka Ilkowic. Jej pasją jest malarstwo, rysunek i fotografia. Realizuje się również jako technik konserwacji zabytków. Pracowała przy odnowie Kościoła Mariackiego w Krakowie, Wawelu czy Katedry Kieleckiej. Największą satysfakcję przynosi jej jednak pisanie ikon i w tym kierunku poszła jej droga artystyczna. Swoje prace wystawiała w Krakowie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Radłowie. W Żabnie jest to jej druga autorska wystawa. Wystawę „Światło ikony” można  zwiedzać do końca maja w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury.

Bankiet, który odbył się na zakończenie uroczystości był okazją do spotkania, bezpośrednich rozmów i wspólnych fotografii z obiema artystkami.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska i Nowa Gazeta Żabnieńska.

    
Liczba odsłon: 646
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.