Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

28 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Sieradzy odbył się już po raz dziesiąty Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku były to państwa wchodzące w skład Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej gminy z klas IV-VI. Nagrody sponsorowała m.in. Polonia z Chicago, której serdecznie dziękujemy. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców, rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcanie do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów oraz stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat krajów anglojęzycznych. Aby poznać dobrze kraj, należy poznać jego literaturę. Dlatego też w drugiej części konkursu uczestnicy wykazali się wiedzą na temat legend i podań z Wysp Brytyjskich.

I miejsce zajął Wojciech Glazer ze szkoły podstawowej w Żabnie

II miejsce zajął Sebastian Zając ze szkoły podstawowej w Żabnie

III miejsce zajęła Julia Chłopek ze szkoły podstawowej w Sieradzy

IV miejsce zajął Krzysztof Lis ze szkoły podstawowej w Sieradzy

V miejsce zajął Jakub Miękina ze szkoły podstawowej w Odporyszowie

 

Serdecznie gratulujemy!

Liczba odsłon: 291
Autor: sps
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.