Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

XX Mistrzostwa Polski Cheerleaders w Łochowie okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla cheerleaderek z naszej gminy Żabno. W zawodach wzięło udział 1598 zawodników a konkurencja była bardzo silna. Dziewczęta wróciły z 7 złotymi medalami i 1 srebrnym.

Najmłodsze dziewczynki z grupy Voltage ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich  były bezkonkurencyjne i w układzie tanecznym pokonały wszystkie zespoły z całej Polski plasując się na I miejscu. Również szans rywalkom nie dał Voltage Cheer w układzie akrobatycznym otrzymując od sędziów najwyższe noty i sięgając po złoto. Do rywalizacji stanęły również duety.  Oliwia Trytko i Katarzyna Baran wzbudziły zachwyt sędziów oryginalnym układem i wytańczyły złoto, tuż za nimi srebrny medal wywalczyły ich koleżanki z zespołu Oliwia Czosnyka i  Monika Broda. Najwięcej emocji dostarczyły zespoły startujące w konkurencji akrobatyczno-tanecznej łączącej w sobie taniec, podnoszenia tzw. stunty, piramidy oraz akrobatykę. Konkurencja ta jest niesamowicie trudna wymagająca dużej precyzji i zgrania zespołu. Właśnie w tej konkurencji zespoły Twisters Team i Twisters Mini skupiające dzieci z całej gminy. Zespoły nie dały szans rywalom wygrywając z miażdżącą przewagą punktów. Również ich starsze koleżanki z zespołu Impuls z Publicznego Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim debiutując w tej konkurencji pokonały rywali sięgając po złoto.  Atrakcją mistrzostw była konkurencja skupiająca zespoły taneczne których tancerki to panie 30 +.  Nasze Cheer Moms pokonały swoje konkurentki w wielkim stylu zdobywając I miejsce, prezentując układ z pomponami o motywie przewodnim -muzyka filmowa. Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Gminy Żabno i Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz firmy Alumax- Wiesław Marciniec. Serdecznie dziękujemy !!! Trenerem zespołów jest p. Agnieszka Wlezień.

 

Liczba odsłon: 1205
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.