Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2017-04-03
Miło nam poinformować, że zespół teatralny Galimatias - grupa starsza działający pod szyldem Gminnego Centrum Kultury w Żabnie zajął III miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży "Kocioł teatralny", który odbył się 30 marca br. w Andrychowie. Teatr wystąpił ze spektaklem "Gołębie" w reż. Elżbiety Kijowskiej.

Festiwal odbył się w ramach Ogólnopolskich Otwartych Spotkań Teatralnych WIOSNA W TEATRZE. W Komisji Artystycznej Festiwalu zasiadali: WOJCIECH GRANICZEWSKI – scenarzysta, reżyser teatralny i telewizyjny, JACEK MILCZANOWSKI – aktor, scenarzysta i reżyser oraz Anna Kańska Małachowska – dziennikarka, krytyk muzyczny i teatralny. Jury w podsumowaniu stwierdziło, że oceniając spektakle w kilku kategoriach trzeba było znaleźć wspólny mianownik, bo były one bardzo różne. Podczas wyłaniania zwycięzców brano pod uwagę kilka kryteriów oceny. Pierwszym elementem był dobór repertuaru, drugim - zamysł inscenizacyjny i jego oryginalność. Na koniec jurorzy brali pod uwagę odpowiedni warsztat aktorski, oprawę muzyczną i scenograficzną. "Oprócz dużej ilości zapału w młodych artystach, widać było ich dojrzałą i przemyślaną grę aktorską" - puentuje jury.

Liczba odsłon: 468
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.