Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

21 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Otfinowie obchodzili Dzień Matematyki. Tradycją już jest świętowanie takich dni jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet czy Dzień Dziecka.

Tym razem chodziło o to, by choć w jednym dniu wyróżnić matematykę, w końcu to przecież „Królowa Nauk”. Celem było udowodnienie, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa, przy której można się pośmiać i miło spędzić czas.

Obchody święta matematyki miały charakter konkursu między klasami, osobno na poziomie szkoły podstawowej i osobno  dla gimnazjum. Składał się on z trzech etapów.

Podczas I etapu przedstawiciele każdej klasy rozwiązywali zadania  matematyczne

przez internet. Drugi etap odbywał się w klasach i polegał na wspólnym rozwiązaniu krzyżówki matematycznej, zadań wymagających logicznego myślenia, a także ułożenia śmiesznego wierszyka na pole figury i scenki reklamującej matematykę.

Trzeci etap odbył się na sali gimnastycznej i składał się z  sześciu konkurencji. Jedna z nich polegała na wyborze  Królowej Matematyki spośród przedstawicielek każdej klasy. Pozostałe  konkurencje obejmowały prezentację uczniów  w przebraniach zawierających „elementy matematyczne”, przedstawienie „mową ciała” ilustracji znanego twierdzenia matematycznego, opowiedzenie  wiersza o liczbach mających szczególne znaczenie w matematyce, zareklamowanie matematyki i zaprezentowanie wymyślonej rymowanki ułatwiającej zapamiętanie wzoru na pole figury. Każda z konkurencji była przeplatana dowcipami matematycznymi opowiedzianymi przez uczniów  poszczególnych  klas. Przydzielono również punkty zdobyte w konkursie internetowym oraz za rozwiązane krzyżówki i zadania. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła klasa VI, a w kategorii gimnazjum klasa II.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrodą dla wszystkich uczestników były również pyszne cukierki, oraz miejmy nadzieję, miło spędzony czas.

Organizatorem Dnia Matematyki była pani Anna Bołtuć, która przygotowała poszczególne konkurencje i czuwała nad ich sprawnym przebiegiem.                                                                                                                 

 

  
Liczba odsłon: 370
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.